Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

Blogger, iki milyonu aşkın üyesi ve bu üyelere ait birçok web siteler bulunmakta. Eskide olduğu gibi şimdi de popüleritesini koruyon bir sistem. Altyapısı Google'a dayanan, çökme riski bulunmayan güvenlikli birçok özellikleri mevcut. Bu ve bunun gibi birçok etmen sayılabilir. Blogger'da "Düzen" sekmesinde bulunan Eklenti(Gadget) denilen kod yapıları bulunur. Bunlar, sitenin temasındaki kodlara dayanarak saklanır, kimisi de düzenlediğiniz gadget ayarları doğrultusunda aynı kalır. Bu nedenle yeni bir temaya geçiş yapmak istediğimizde "Geri Yükle" kısmından tasarımı seçerek yüklerken, geçmiş temamızda kullandığımız gadgetlar da yeni tasarıma kimi zaman kusurlu geçiş yapıyor. Bu da sitenin tasarımını bozabiliyor. Anlatacağımız metot ile yeni temalarınızda geçiş işlemi sağladığınızda, çok daha başarılı sonuçlar alabileceksiniz.

Gelin nasıl daha başarılı tema yüklemesi yapabileceğimize bakalım.

Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

Resimlerde ve açıklamalarda bulunduğu gibi adımları izleyerek adımları ilerliyoruz.

 • Blogger'a giriş yapalım.

  Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

 • Ardından "Tema" kısmına giriş yapalım.

  Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

 • Bu kısımda "Özelleştir" butonunun sağında bulunan "Aşağı(↓)" işaretine basıyoruz.

  Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

 • "HTML'yi Düzenle" yazısına tıklıyoruz.

  "HTML'yi Düzenle" demeden önce "Yedekle" butonuna basarak temanızın yedeğini mutlaka almayı unutmayalım.{alertInfo}
  Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

 • Bu kısımda ise kullanmak istediğiniz tema dosyasına(XML) gelip Sağ tıklıyoruz. Açılan pencerede eğer bilgisayarınızda Notepad++ var ise resimde görüldüğü gibi "Edit with Notepad++" yazısına tıklıyoruz. Yok ise Birlikte Aç diyerek Not Defterini seçiyoruz. Açılan tema dosyalarını CTRL + A ve CTRL + C kombinasyonu ile kopyalıyoruz.(tavsiyem Notepad++ programıdır, ücretsizdir.)

  Blogger'a Tema Nasıl Yüklenir?

 • Bir üst adımda "HTML'yi Düzenle" diyerek Blogger'da eski temamızın kodlarını gösteren sayfayı açmıştık. O kısma gelip CTRL + V kombinasyonunu kullanarak kodları değiştiriyoruz. Hemen en sağ üst kısımda bulunan "Kaydet" butonuna basarak yeni tasarımımızı kaydediyoruz.

Bu adımlar ile temanızı sıkıntısız değiştirebilirsiniz. Aklınızda kalan soru ve sorunları yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Spam yorumlarından kaçınmak için yorumlar görüntülenmeden önce denetlenmektedir.*

Daha yeni Daha eski